İSO
Dijital Dönüşüm Mini MBA - Online
08.05.2023 - 22.05.2023

Dijitalleşme, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde değer yaratmak isteyen sanayi firmalarının gündemindeki en önemli konulardan birisi konumundadır. İmalat sanayinde yer alan firmaların, üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm uygulamalarını dijitalleşme sürecine uygun şekilde gözden geçirmeleri gerekmektedir.

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Online Dijital Dönüşüm Mini MBA Programı, farklı alanlardaki dijital dönüşüm uygulamalarını ele alarak, firmalara dijital dönüşüm yol haritalarını oluştururken vizyon kazandırmayı hedeflemektedir. 
Eğitim programı hafta içi 2 gün – günde 2 ders, 13:30 – 17:00 saatleri arasında yürütülecektir.

Eğitim programı sonunda katılım belgesi verilecektir. MBA Programımızın 8 eğitim başlığına katılan katılımcılarımız katılım belgesi hakkı kazanacaktır. Katılım belgeleri eğitim sonunda mail ile gönderilecektir.

Adres : Online - Zoom

Eğitmenler

İnovasyon, TRIZ, Yönetim, Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Eğitimci - Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim  Yekta Özcan Özözer

I. Dijitalleşme - Dijital Dönüşüm Yol Haritası

Yekta Özcan Özözer
İnovasyon, TRIZ, Yönetim, Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Eğitimci - Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim

Yekta Özcan Özözer, 35 yılı aşkın çalışma hayatı boyunca Finansbank, Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Holding ve Aria/Avea firmalarında çalışmış veya orta, üst düzey yöneticilik yapmıştır. Bir saha yöneticisi olarak seminerde aktaracağı yenilikçilik metotlarını bizzat uygulama şansını edinmiştir. 
2003 yılından bu yana Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim Ltd. çatısı altında yurtiçi ve yurtdışında önde gelen birçok firmaya Yenilikçilik (İnovasyon), TRIZ, Yaratıcı Problem Çözme, Değişim Yönetimi, Dijital Dönüşüm, Motivasyon, Çatışma Yönetimi, Yöneticilik, ROI alanlarında danışmanlık yapmakta, eğitimler vermektedir. ISO 150 firmalarının veya yurtdışı firmaların da yer aldığı 28 farklı sektördeki büyük-küçük 67 firmaya sürekli yenilikçilik danışmanlığı/eğitim hizmetleri vermekte, birçok TRIZ veya yenilikçilik projesi yürütmektedir. Ülkemizde en fazla yenilikçilik eğitimi vermiş, en fazla yenilikçilik ve TRIZ projesi yönetmiş danışmanlardan birisidir.  
Derece ile girdiği Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden (BSc) 1987 yılında lisans, British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) 1990 yılında Yüksek Lisans (MSc in Finance) derecesini almıştır. 
2005’te Foundation Ins/UK’in 12 ay süresince Koçluk programına katılmış ve mezun olmuştur. Aile Dizimi uzmanıdır. Dünya Gazetesi, İş Dergileri’nde Türkçe, uluslararası konferanslarda İngilizce makaleleri yayınlanmıştır. 5'i İnovasyon ve TRIZ, 2’si Kurumsal Değişim ve Yönetim üzerine toplam 7 kitabı vardır.

Firma Yetkilisi Firma Yetkilisi

II. Yapay Zeka (AI) ve Kullanım Alanları

V.Siber Güvenlik

IX. Büyük Veri ve Veri Analitiği

Firma Yetkilisi
Firma Yetkilisi

.

Agile Koç , Proje Lideri, Öğretim Görevlisi Öğr. Gör. Onur Özcan

III. Çevik Yöntemlerle Dijital Dönüşüm Projeleri Yürütmek

Öğr. Gör. Onur Özcan
Agile Koç , Proje Lideri, Öğretim Görevlisi

Kariyerine 2005 yılında Garanti Bankası’nda Müşteri Temsilcisi olarak başladı. 2006 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’na bağlı Sahtecilik Tespit ve Engelleme birimine geçti. Bu birimde 4 yıl boyunca müşteri ve paydaş olarak pek çok yazılım projesine dahil oldu. 

Dahil olduğu projelerde edindiği tecrübeler sonrasında 2010 yılında Kıdemli İş Analisti olarak Garanti Teknoloji’ye geçiş yaptı. Garanti Teknoloji’de kredi değerlendirme, sahtecilik tespit/engelleme ve karar destek sistemleri projelerinde görev aldı. 

Ardından başta Denizbank olmak üzere Türkiye’deki pek çok banka ve finans kuruluşuna yazılım çözümleri üreten Intertech’e iş süreçleri yönetimi uygulamalarından sorumlu İş Analiz Takım Lideri olarak transfer oldu. Intertech’te Temel Bankacılık, İş Süreçleri Yönetimi, Mobil Bankacılık, Sosyal Medya Bankacılığı gibi alanlarda projelere katkı sağladı.

Bankacılık alanındaki tecrübelerini web teknolojileri ile harmanlamak için 2012 başında eBay’e (Gittigidiyor) İş Analiz Yöneticisi olarak transfer oldu. Aynı yıl çevik (agile) yaklaşımlarla ilgilenmeye başlayan Onur Özcan kısa sürede Professional Scrum Master sertifikasına sahip oldu. 

2014 yılında Vodafone ve yemeksepeti.com’un organizasyonel ve teknik çevikliğinin artırılması yönündeki dönüşüm projelerinde Çeviklik (Agile) Koçu ve danışmanı olarak görev aldı. Aynı yıl, Çevik Proje Yönetimi konulu tezi ile Yazılım Teknolojileri alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Onur Özcan, aynı yıl içerisinde Professional Scrum Product Owner ve Professional Scrum Developer sertifikalarına sahip oldu. 

2015 yılında Türk Telekom Çevik Stüdyo ekibine Çeviklik (Agile) Koçu olarak katıldı. Türk Telekom bünyesinde yüzlerce BT ve BT dışı alanlardaki profesyoneli çevik yaklaşımlarla ilgili eğitti ve pek çok projeye Çeviklik (Agile) Koçu olarak destek verdi.

Halen bağımsız danışman olarak İş Analizi, Yazılım Kalitesi & Testi ve Çevik (Agile) Yöntemler ile ilgili eğitimler vermekte ve Türkiye’deki pek çok kuruma yazılım geliştirme süreçlerinin iyileştirilmesi için yardımcı olmaktadır. Birlikte çalıştığı kurumlardan bazıları Türk Telekom, Tatilbudur.com, Hitit Computer Services, Innova, Argela, Pegasus Havayolları, Roche Diagnostics, Sebit, Hayat Varlık A.Ş., Yıldız Holding, Çelik Motor, ULAK Haberleşme A.Ş., STM, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Otomatica Otomasyon, Linktera, Cybernet, Paynet, Arena Bilgisayar, Bilyoner, Sodexo, Tofaş’tır.

Onur Özcan halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde çevik yaklaşımlar ve iş analizi ile ilgili yüksek lisans dersleri de yürütmektedir.
 

Akılevi Kurucu Eğitmen Salih Turhanlar

IV. Dijital İnovasyon

Salih Turhanlar
Akılevi Kurucu Eğitmen

Çalışma yaşamının tümünü eğitim ve insan kaynakları faaliyetleri ile ilişkili çalışmalarda geçirmiştir. Akıl Evi’nin kurucusu ve yöneticisidir. 8000 saati aşkın bir eğitimcilik geçmişine sahiptir.
Sistemlerinin Tasarımı ve Yönetimi” ile “İşyerinde Motivasyon ve Huzur” konularında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü mezunudur. Yüksek Lisans öğrenimine İstanbul Maltepe Üniversitesinde devam ederek, “Yönetici Geliştirme Yöntem ve Teknikleri” konulu tez çalışması ile MBA derecesini almıştır. Koç Holding/Migros’ta “Eğitim Uzmanı” ve “Eğitim Yöneticisi” olarak 10 yılı aşkın bir süre görev yapmıştır. Söz Yayın Oyun Ajans’ta Yayınevi Yöneticisi olarak çalışmış aynı dönemde Türk Beyin Takımı’nın organizasyonunda da rol üstlenmiştir. Halen, Migros’ta ve Koç Akademi ismi altında diğer Koç Holding Şirketlerinde kullanılan “Gelişim Yönetimi Sistemi”nin kuramsal tasarımda ve YA-PA ile birlikte Açık Okul öncesi Eğitim Projesinin hayata geçirilme ve yaygınlaştırılma aşamalarında görev almıştır. Bireysel alanda; Anne-Baba/Çocuk eğitimine yönelik “Zeka, Yaratıcılık ve Başarı” konularında konferanslar ve Webinar’lar düzenlemektedir. Çocuklarda yaratıcılık geliştirmeye yönelik hazırlanan 5 kitaplık “Tavşan Kardeşler’’, “Yöneticinin Aydınlanma Kılavuzu”, ‘’Düşündüren Mantık Bulmacaları’’ kitaplarının yazarıdır.
 

Danışman ve Eğitimci  Reyhan Çelik

VI. Müşteri Süreçlerinin Dijital Dönüşümü

Reyhan Çelik
Danışman ve Eğitimci

Reyhan Çelik Galatasaray Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu.
UC Berkeley`de Pazarlama Eğitimi alan Reyhan Çelik 2004 yılında da MBA derecesini aldı . 
İş hayatına adım attığı günden itibaren Yapı ve Kredi Bankası,  Arçelik, Doğan GazetecilDaik, Gittigidiyor, Galatasaray SK gibi bir çok saygın markada Pazarlama üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 
15 yılı aşkın süredir bir çok farklı kurumda E-Ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve Yönetim konularında eğitimler vermektedir. 
2017 yılından beri  Yönetim ve Pazarlama konularında danışmanlık yapan Reyhan Çelik, ayrıca  Yeditepe Üniversitesi İşletme Doktora Programına devam etmektedir. 
 

Dijital Dönüşüm Danışmanı, Eğitmen, Yönetici ve Kariyer Koçu, Yazar Alper Gerçek

VII. Dijital İş Modelleri

Alper Gerçek
Dijital Dönüşüm Danışmanı, Eğitmen, Yönetici ve Kariyer Koçu, Yazar

Bilgi ve İletişim Teknolojileri konularında 34 yıllık bir deneyim sahip olan Alper Gerçek, son beş yıldır Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm konuları üzerine çalışmaktadır.  1988 yılında göreve başladığı Aselsan’da Tasarım Mühendisliği, Sistem Mühendisliği ve Proje Yönetimi alanlarında yöneticilik dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev yapmış, üst düzey yöneticiliklerde bulunmuştur. Yeni ve ileri teknolojileri Aselsan’la buluşturmayı hedefleyen Teknoloji ve Strateji Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı’nda görev yaparken Nisan 2019 itibariyle emekli olmuş, aynı yıl Gerçek Consulting&Caoching şirketini kurmuştur. Şu anda kendi şirketinde dijital dönüşüm çalışmalarına başlamak isteyen şirketlere Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Eğitmeni olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda profesyonel bir koçtur.

Türkiye için teknoloji ve ekonomi açısından büyük bir adım atılmasını sağlayacağına inandığı “Dijital Dönüşüm” konusunda birçok çalışma grubunda yer almıştır. TÜBİTAK Yeni Sanayi Devrimi Akıllı Üretim Sistemleri Teknoloji Yol Haritası hazırlama çalışmasında moderatörlük, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayide Dijital Dönüşüm Platformu çalışmalarına katılımcı, Kalkınma Bakanlığı On Birinci Kalkınma Planı Sanayide Dijitalleşme Çalışma Grubu raportörlüğü olarak görev almıştır. Dr.Haluk Gökşen ile birlikte kaleme aldığı “Endüstri 4.0 KOBİler için Dijital Dönüşüm Rehberi” isimli kitap Türkiye Bilişim Derneği tarafından yayınlanmıştır.
 

Doğuş Teknoloji, Rpa Manager Sabri Demir

VIII. Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Sabri Demir
Doğuş Teknoloji, Rpa Manager

2000-2005 Yıllları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans öğretimini tamamlandıktan sonra Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde MBA yaparak tamamladı.

2006 yılında SFS yazılım şirketinde iş hayatına başlayan Sabri Demir 2012 yılında Aksigorta çalışma hayatına devam etti. 2016 yılında RPA teknolojisi ile tanıştı.

Türkiyeki ilk başarılı RPA projesini yaptıktan sonra 100’den fazla firmaya RPA ile ilgili bilgi ve destek verdi. RPA sonrasında sırasıyla chatbot, NLP (Doğal Dil İşleme), ML (Makine Öğrenmesi),Neuro Science teknolojileri ile ilgili projeler yaptı.

2019 yılı sonunda kariyerinde değişikliğe gidip Doğuş Teknolojide çalışmaya başladı ve halen burada RPA yönetici olarak devam etmektedir. Sabri demir RPA Türkiye grubunu kurucusu ve ayrı yöneticisi olarak RPA ve teknoloji meraklarına destek sağlamaktadır.

Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı Ergi Şener

X. VR, Metaverse, NFT

Ergi Şener
Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı


Türkiye'de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterilen" (*) Ergi Şener, dijital dönüşüm, teknoloji yönetimi ve inovasyon odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile öne çıkmakta. 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Ergi aynı üniversitede Telekomünikasyon ve Yönetim alanında Sanayi Liderleri Programı çift yüksek lisans derecesini tamamladı, halen İşletme alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Üniversitesi'nin Yatırım Fonu, Inovent destekli New Tone Technology Solutions kurucu ve yönetici ortağı olarak başlayan Ergi Şener, bu şirketin "exit"i sonrasında 2009-2013 yılları arasında sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’nde CRM yöneticisi, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa İş Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılında Metamorfoz adlı Fintech Start-up'ının, 2016'da da Türkiye'nin lider mikro-lokasyon bazlı analitik firmalarından Bonbon Teknoloji'nin kurucuları arasında yer almıştır, ayrıca Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField'in Yönetici Ortağı olarak görev almıştır.

Ergi Şener, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile "Retail Innovation Award", "Global Telecoms Business Innovation Award", "MasterCard Europe President's Award for Innovation" ve "Payment System of the Year Award" gibi farklı ödüllere layık görülmüştür. Ergi Şener, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi ve Bahçeşehir Universitesi Öğretim Görevlisi ve öncü haber sitesi hurriyet.com.tr yazarlarındandır."
* Teknolo 2016 & 2017 araştırmasına göre."

Program
8 May

I. Dijitalleşme - Dijital Dönüşüm Yol Haritası

08.05.2023, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Yekta Özcan Özözer ,  İnovasyon, TRIZ, Yönetim, Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Eğitimci - Sürekli Gelişim Danışmanlık ve Eğitim  

•    Değişim Dinamikleri ve Endüstri/Ekonomi 4.0
•    Dijitalleşme ile Değişen Dünya
•    Ekonomi 4.0 ve 5.0
•    KİSMET Modeli ile Değişimlerin Takibi
•    Dijital Dönüşümü Kültürde Yaygınlaştırma Yol Haritası ve Engelleri Aşma Yöntemler
•     Dijital Kültüre Geçiş İçin 9 Önemli Unsur
•    Stratejik Yol Haritası
•    Ekonomi 4.0’ın Unsurları
•    Dijital Dönüşümle Öne Çıkan Yetkinlik İhtiyaçları
•    Dijital Değişimle İhtiyacı Artan Bireysel Yetkinlikler
•    Dijital Değişimle Öne Çıkan Kurumsal Yetkinlikler

8 May

II. Yapay Zeka (AI) ve Kullanım Alanları

08.05.2023, 15:30-17:00

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

9 May

III. Çevik Yöntemlerle Dijital Dönüşüm Projeleri Yürütmek

09.05.2023, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Öğr. Gör. Onur Özcan,  Agile Koç , Proje Lideri, Öğretim Görevlisi 

•    Agility (çeviklik) kavramı
•    Agile yöntemler vs. Geleneksel yöntemler
•    Scrum ve Scrum değerleri
•    Scrum rolleri
•    Scrum eserleri
•    Scrum etkinlikleri
•    Scrum’la sürekli iyileştirme

9 May

IV. Dijital İnovasyon

09.05.2023, 15:30-17:00

Eğitmen: Salih Turhanlar, Akılevi Kurucu Eğitmen

•    Yaratıcılık, İnovasyon, Dijital İnovasyon ve Girişimcilik Kavramları
•    Günümüzde Rekabet Üstünlüğünün Sırrı Nedir?
•    İnovatif Düşünmenin Gereklilikleri
•    Dijital İnovasyon Vizyonunuza Nasıl Katkı Sağlar?
•    Tehditlerden Kaçınmak ve Trendleri Yakalamak İçin Yapılması Gerekenler
 

15 May

V.Siber Güvenlik

15.05.2023, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

15 May

VI. Müşteri Süreçlerinin Dijital Dönüşümü

15.05.2023, 15:30-17:00

Eğitmen: Reyhan Çelik, Danışman ve Eğitimci

16 May

VII. Dijital İş Modelleri

16.05.2023, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Alper Gerçek,  Dijital Dönüşüm Danışmanı, Eğitmen, Yönetici ve Kariyer Koçu, Yazar 

•    İş Modeli Kavramı ve Geleneksel İş Modeli Örnekleri 
•    Dijital Dönüşüm Temeli ve Hedefleri
•    Dijital İş Modeli Kavramı
•    Dijital İş Modelleri
•    Müşteri Odaklı İş Modelinin Önemi 
•    Hizmet Odaklı İş Modeli ile Açılan Kapılar
•    Veri Odaklı İş Modelinin Gücü
•    E-Ticaret ve Yenilikler
•    İş Süreçlerindeki Model Değişiklikleri
 

16 May

VIII. Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

16.05.2023, 15:30-17:00

Eğitmen: Sabri Demir, Doğuş Teknoloji, Rpa Manager

•    RPA Nedir?
•    RPA teknolojisinin faydaları nelerdir?
•    Süreç belirlenirken hangi kriterlere dikkat edilmeli?
•    Türkiyede RPA teknolojisinin gelişimi
•    RPA teknolojisini ağırlıklı kullanan sektörler hangileri?
•    AI ile RPA farkı ya da kesiştiği alanlar nedir?
•    RPA in geleceği nasıl görüyorsunuz?
•    RPA Dijtal dönüşüm alanindaki yeri nedir ?

22 May

IX. Büyük Veri ve Veri Analitiği

22.05.2023, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

22 May

X. VR, Metaverse, NFT

22.05.2023, 15:30-17:00

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

Bitiş
Etkinlik Bilgileri

Tarih: 08 Mayıs – 22 Mayıs 2023 

Saat: 13:30 – 17:00

Eğitim Yeri: Online – Zoom Webinar

Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde, eğitim öncesinde katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir. 

Eğitim günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız.

https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.

Gerekli Bilgiler
Katılımcılarımızın mikrofonu ve kamerası kapalı olacaktır. 

Eğitim kaydınızın kontrolünü etkinlik kayıt sayfasında yer alan katılımcı ara kısmından kontrol edebilirsiniz.

Ücret: Eğitim ücretsizdir.


Programa telefonla ve maille kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen “Kayıt” ile ilgili bölümü inceleyiniz.

Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 361
E-posta: akademi@iso.org.tr

Kayıt