İSO
Dijital Dönüşüm Mini MBA - Online
13.10.2020 - 30.12.2020

Dijitalleşme, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde değer yaratmak isteyen sanayi firmalarının gündemindeki en önemli konulardandır. İmalat sanayinde yer alan firmaların, üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm uygulamalarını dijitalleşme sürecine uygun şekilde gözden geçirmeleri gerekmektedir.
İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Online Dijital Dönüşüm Mini MBA Programımız, dijital dönüşüm gerçekleştirmiş ya da dönüşüm süreçlerinde, projelerinde yer almış uzmanlar desteğiyle, bir işletmeyi ve sektörü önemli ölçüde dönüştürmek için teknolojik gelişmelerden ve dijitalleşmeden nasıl yararlanılacağını ele almayı hedeflemektedir.
Mini MBA programında amaçlanan, dijital dönüşümü tetikleyen teknoloji trendlerini ve iş modellerini inceleyip, dönüşümün boyutunu analiz ederken; başarılı dijitalleşme örnekleri ile fark yaratan uygulamaları mercek altına almak; dijitalleşme adına kurumsal bir yol haritası ve stratejik bir plan oluşturmak için gerekli adımları katılımcılar ile paylaşmaktır.

Online Mini MBA Programımız size neler katacak?
Program, katılımcılara dijital dönüşüm fikrini keşfetmek, anlamak, deneyimlemek ve mevcut dijital ortamın tam bir resmini görerek işletmelerinin bu çerçevede nerede konumlandığını belirlemek konusunda yardımcı olurken, aynı zamanda bilgi, kültürel farkındalık, liderlik becerileri ve olmak istedikleri yere ulaşmak noktasında kendi stratejilerini oluşturmak için pratik araçlar sağlayacaktır.
Eğitim programımıza dijital dönüşümü şekillendirmek, dijital bir lider olmak ve işlerini uzun vadeli başarı için dönüştürmek isteyen farklı akademik ve profesyonel geçmişe sahip tüm profesyoneller eğitime katılabilir.
Katılımcı Hedef Kitle: Dijital dönüşümü şekillendirmek, dijital bir lider olmak ve işlerini uzun vadeli başarı için dönüştürmek isteyen farklı akademik ve profesyonel geçmişe sahip tüm profesyoneller bu eğitime katılabilir. Kendi yaptıkları işleri, bölümleri, şirketlerini dijital dünyaya adapte etmek isteyen ya da dijital dönüşüme yönelik genel bir bilgi edinmek isteyen kişiler de programa katılabilir.

Eğitim Saatleri: Salı – Çarşamba 13:30-16:30 – Toplam 72 saat


Alanında deneyimli eğitimci ve uzmanla kadrosuyla gerçekleştirilecek Mini MBA Programımız toplam 5 Modül- 27 dersten oluşmaktadır. 
27 ders içerisinde 3 vaka incelemesi, proje ara sunumu ve final proje sunumu yer almaktadır. Program sürecinde katılımcılardan proje hazırlığı yapmaları istenecek, program sonunda final proje sunumunda sunumların değerlendirilmesi gerçekleştirilecektir.

Proje Detay
Projenin Amacı: Firmaların dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 süreçlerindeki dönüşümünü analiz etmek.
Proje İçeriği: DD Mini MBA derslerinden hareketle, katılımcıların seçtikleri şirket için somut bir dijital yol haritası oluşturulması.
**Projenin içeriği ve taslağı ilk ders ayrıntılı şekilde öğrencilere aktarılacak ve çalışma özetlenecektir. Draft proje dokümanı da paylaşılacaktır.

 

Adres : Online - Zoom

Eğitmenler

CTO Ozan Sağlam

I. Dijital Dönüşüme, Endüstri 4.0'a Giriş, Toplum 5.0

Ozan Sağlam
CTO

1999 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2006’da Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. İş hayatına 1999 yılında Koçbank'ta başlamış, 2000 – 2003 yılları arasında sırasıyla İktisat Bankası ve Accenture Almanya’da görev yapmıştır. Turkcell’de 2003-2010 yılında yazılım, analiz ve ürün geliştirme ekiplerinde 2010 - 2017 yıllarında ürün- servis geliştirme ve teknoloji ekiplerinde yönetici olarak görev almıştır. 2017 yılında Londra’da Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Trendleri konusunda danışmanlık ve eğitim vermiştir. 2018'den bu yana CTO olarak görev yapmaktadır. Teknoloji Trendleri ile ilgili özetlerini son 7 senedir saglam.org ‘da paylaşmaktadır.

Alarko Şirketler Topluluğu, Stratejik Planlama Müdürü Tal Garih

II. Dijital İş Ekosistemleri, MSP, Platform Ekonomisi, Dijital İş Modelleri

Tal Garih
Alarko Şirketler Topluluğu, Stratejik Planlama Müdürü

2010 yılından bu yana, Tal, Alarko bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş olup, şu an Alarko Şirketler Topluluğunda Stratejik Planlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Alarko’nun Turizm ve Enerji Gruplarında Operasyon, Yenilenebilir Enerji ve İş Geliştirme alanlarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Okulu Yönetim Kurulu Başkanı ve Öğretim Üyesi olmakla beraber Yenibirlider Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesidir. 

1985 doğumlu Tal, 2007 yılında Virginia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi, İşletme ve Politika alanlarında onur listesine girerek 2010 yılında tamamlamıştır. 
Üniversiteden mezun olduktan sonra Washington DC ve Brüksel’de danışmanlık firmalarında uluslararası arenada Türk şirketlerinin Avrupa’ya ve Amerika’ya doğru genişleme çabaları süreçlerinde çalışmalar yürütmüştür. 
Yeni teknolojiler, jeopolitika, yeşil enerji, ekonomik küreselleşme, yönetimsel psikoloji ve felsefe ilgi alanlarını oluşturmaktadır. 
İngilizce, Türkçe ve İbranice bilen Tal’in hobileri arasında yoga ve kung fu bulunmaktadır. 
 

Acmena Technology Management and Investment, Founder/CEO Suat Baysan

III. Dünya'da ve Türkiye'de Dijital Yönetim

Suat Baysan
Acmena Technology Management and Investment, Founder/CEO

Suat Baysan Adana’da doğdu. Lise eğitimini Adana Yeni Lise’de tamamladıktan sonra, 1977’de University of Manchester Onur Derecesi ile Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu.
İş hayatına Netaş’ta tasarım mühendisi olarak başladı. Ar-Ge bölümünde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı bu süre zarfında Türk markalı Telekom ürünlerinin tasarımı, pazarlaması ve Kanada Nortel yazılım geliştirme bölümünün İstanbul biriminin kurulumu gerçekleşti. Tasarlanan yazılım temelli ürünler Çin ve Güney Amerika İşletmecilerinde kullanıldı. Turk Telekom ile gerçekleştirilen teknoloji transfer sözleşmesi çerçevesinde DMS yazılım tasarımı merkezi Türkiye'de kurularak CCITT No7 Sayısal işaretleşme ve diğer yazılım yerel olarak üretilmesinde yönetim kadrosunda yer aldı.  Yazılım geliştirme için diğer Nortel iştirakleri Telrad İsrail ve Kapsch Avusturya ile işbirliği araştırmasında bulundu. 1999’da Cisco Systems Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı, 6 yıl boyunca bu görevde kalarak Cisco’yu Türkiye’de pazar lideri konumuna getirdi. Üniversitelerde Cisco Network Academy’nin kurulmasına öncülük etti. E-Dönüşüm sürecinin Türkiye’de farkındalığının arttırılmasını gündemde tutarak birçok kurum ve kuruluşta sistemin uygulanmasında etkin rol aldı. Savunma ve Kamu projelerinin içinde yer alarak kusursuz tamamlanmasını sağladı. TAFICS, JEMUS, MERNIS, HVBS, VEDOP. Kariyerine Teknoloji Holding’de CEO olarak devam etti. Grubun yapılandırılması, Ar-Ge süreçlerinin tanımlanması, birleşme ve satın almalar üzerine çalıştı. Bu dönemde Inteltek hisselerinin Intralot Yunanistan'a (İddaa) satılmasını yönetti. Grubun Mısır, İran ve ABD’deki teknoloji faaliyetlerini yürütecek şirketlerin kurulumunu gerçekleştirdi. 2005’te, Telekom, yenilenebilir enerji, savunma ve Ar-Ge alanlarına yönlendirilmesi amacıyla Anel Grup'a katıldı. Grup şirketlerinden Innova’nın Türk Telekom’a satılması, Solectron Türkiye'nin Grup bünyesine alınması ve Türkiye'nin ilk Güneş Paneli üretim fabrikası kurulumunu yönetti. Azerbaycan, Katar ve Suudi Arabistan'daki telekom faaliyetlerini yürütecek şirketlerin kurulumunu gerçekleştirdi. 2011 yılında Acmena Teknoloji Yönetim ve Yatırım şirketinin kurucu ortağı olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Acmena, Samsung Türkiye'nin dış ilişkilerinin 5 yıl boyunca yürütülmesine ve Fatih projesi ile 4.5G ihale süreçlerine katkı sağlamıştır. Samsung Kore ile Risk Yönetimi ve Kurumsal Sorumluluk projelerine yürütücü olarak destek olmuştur. 2017 itibari ile Acmena Sayısal Dönüşüm metodolojisi temelli ürün ve bilgi ile Uluslararası ve Türk şirketleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. 5G, E4.0 gibi konularda proje geliştirmektedir. Tübitak Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında Okan Üniversitesi ile birlikte geliştirilen Yapay Zeka ile enerji yönetimi projesi devam etmektedir. Projenin patent başvurusu kabul edilmiştir.
Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) başkanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Sanayiciler Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyeliği yaptı.

Halen Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu’nda görevini sürdürmektedir, Kamu ve Tübitak projelerinde yer almaktadır.

Firma Yetkilisi Firma Yetkilisi

IV. Dijital Dönüşümü Yönetmek - Dijital Dönüşüm Yol Haritası

VIII. Yapay Zeka (AI) ve Kullanım Alanları

XIV. Dijital İş Süreçleri İş ve Sosyal Medya Yönetimi

XVIII. Dijital Dönüşüm Sürecinde Inovasyon

XIX. Kalite ve Bakım

XX. Üretim ve Tedarik

XXI. Dijital Müşteri ve Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking)

XXII. Sigorta endüstrisinin dijital dönüşümü

XXIV. Sağlık sektörünün dijital dönüşümü

XXV. Bankacılıkta Dijital Dönüşüm

Firma Yetkilisi
Firma Yetkilisi

.

Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı Ergi Şener

V. Vaka İncelemesi

VI. Dijital Dönüşümü Destekleyen Teknoloji Trendleri

XII. Vaka İncelemesi

XIII. Proje Ara Sunumu

XXVI. Örnek Vaka Çalışması

XXVII. Final Proje Sunumu

Ergi Şener
Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı


Türkiye'de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterilen" (*) Ergi Şener, dijital dönüşüm, teknoloji yönetimi ve inovasyon odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile öne çıkmakta. 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Ergi aynı üniversitede Telekomünikasyon ve Yönetim alanında Sanayi Liderleri Programı çift yüksek lisans derecesini tamamladı, halen İşletme alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Üniversitesi'nin Yatırım Fonu, Inovent destekli New Tone Technology Solutions kurucu ve yönetici ortağı olarak başlayan Ergi Şener, bu şirketin "exit"i sonrasında 2009-2013 yılları arasında sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’nde CRM yöneticisi, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa İş Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılında Metamorfoz adlı Fintech Start-up'ının, 2016'da da Türkiye'nin lider mikro-lokasyon bazlı analitik firmalarından Bonbon Teknoloji'nin kurucuları arasında yer almıştır, ayrıca Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField'in Yönetici Ortağı olarak görev almıştır.

Ergi Şener, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile "Retail Innovation Award", "Global Telecoms Business Innovation Award", "MasterCard Europe President's Award for Innovation" ve "Payment System of the Year Award" gibi farklı ödüllere layık görülmüştür. Ergi Şener, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi ve Bahçeşehir Universitesi Öğretim Görevlisi ve öncü haber sitesi hurriyet.com.tr yazarlarındandır."
* Teknolo 2016 & 2017 araştırmasına göre."

Doğuş Teknoloji, Rpa Manager Sabri Demir

VII. Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Sabri Demir
Doğuş Teknoloji, Rpa Manager

2000-2005 Yıllları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans öğretimini tamamlandıktan sonra Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde MBA yaparak tamamladı.

2006 yılında SFS yazılım şirketinde iş hayatına başlayan Sabri Demir 2012 yılında Aksigorta çalışma hayatına devam etti. 2016 yılında RPA teknolojisi ile tanıştı.

Türkiyeki ilk başarılı RPA projesini yaptıktan sonra 100’den fazla firmaya RPA ile ilgili bilgi ve destek verdi. RPA sonrasında sırasıyla chatbot, NLP (Doğal Dil İşleme), ML (Makine Öğrenmesi),Neuro Science teknolojileri ile ilgili projeler yaptı.

2019 yılı sonunda kariyerinde değişikliğe gidip Doğuş Teknolojide çalışmaya başladı ve halen burada RPA yönetici olarak devam etmektedir. Sabri demir RPA Türkiye grubunu kurucusu ve ayrı yöneticisi olarak RPA ve teknoloji meraklarına destek sağlamaktadır.

Entek Otomasyon, Dijital Dönüşüm Satış Müdürü Hakan Şemsettin Mete

IX. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

Hakan Şemsettin Mete
Entek Otomasyon, Dijital Dönüşüm Satış Müdürü

Ortaokul ve Lise eğitimini Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Tezli Yüksek lisansına devam ederek ERP yazılımları ile başladığı kariyerinde, ERP Firmalarında Satış, Pre-Sales, CRM & ERP Proje Danışmanlığı & Yöneticiliği, Kıdemli Satış Yöneticiliği, Pazarlama Yöneticiliği, Bayi Kanal Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Üniversite – Sanayi iş birlikleri çerçevesinde Kültür Üniversitesi ve Arel Üniversitesi’nde çeşitli eğitimler gerçekleştirdi.

 

Üretimde Dijitalleşme, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik, Endüstri 4.0, Akıllı Fabrikalar, Makine Öğrenmesi ile ilgili uzun süredir çalışmalar yapan Hakan Mete, İstanbul Sanayi Odası Dijital Dönüşüm Fırsatları Seminerleri, EEMKON, ENOSAD ve pek çok etkinlikte konuşmacı, İSO Akademi’de Dijital Dönüşüm Mini MBA’de Eğitmen olarak görev aldı, halen Entek Otomasyon firmasında Dijital Dönüşüm Satış Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.”

İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü Dr. Ali Fuat Ergenç

X. Nesnelerin İnterneti ve Bulut Bilişim

Dr. Ali Fuat Ergenç
İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

1999 yılında İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Ergenç, yüksek lisansını da yine aynı bölümde, doktorasını Connecticut Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2013-2017 yılları arasında İTÜ’de Dekan Yardımcılığı görevini üstelenen Ergenç, hala İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nde akademisyenlik yapmakta ve İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörlüğü’nü yürütmektedir.

ANALYTHINX BİLİŞİM HİZMETLERİ TAŞ: Kurucu Ortak, Baş Veri Bilimci Ahmet Melih SELÇUK

XI. Büyük Veri ve Veri Analitiği

Ahmet Melih SELÇUK
ANALYTHINX BİLİŞİM HİZMETLERİ TAŞ: Kurucu Ortak, Baş Veri Bilimci

15 yılı aşan akademik ve profesyonel iş hayatında, finans ve hizmet sektörlerinde faaliyet göstermiştir. 2010 yılından itibaren üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında Pazarlama Analitiği, Veri Madenciliği, İstatistiki Analiz alanlarında ders vermiştir. 1983 Ankara doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Yöneylem Araştırması dalında doktora derecesi almıştır. Gelir yönetimi ve fiyatlama konusunda tezi ve uluslararası hakemli dergilerde yayınları bulunmaktadır. Farklı bankalarda Pazarlama, Risk, Suistimal Analitiği projelerini yürütmüş, analitik geliştirme ekiplerinin kurulumunda yer almış ve veri bilimi departmanlarında çok sayıda eleman yetiştirmiştir. Bu çalışma arkadaşlarının bazıları halen hizmet sektörü ve reel sektörde yönetici pozisyonlarındadır. Halen, kurucu ortağı oldu Analythinx şirketinde Veri Bilimi ekip lideri olarak çalışmaktadır. Devam eden projelerde, bankacılık, sigortacılık, ulaşım ve telekom sektörlerinde danışmanlık görevini sürdürmektedir.

Eğitimci, Danışman Dr. İpek Aldatmaz Şener

XV. Dijital Yönetim ve Liderlik

Dr. İpek Aldatmaz Şener
Eğitimci, Danışman

Dr. İpek Aldatmaz Şener, Adana’da doğdu. Lise eğitimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Amerikan Üniversitesi - Washington, DC MBA derecesini aldı. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü-Strateji ve Yönetim alanında Doktorasını tamamladı. Aynı zamanda, MEB ve Roma Scuola Leonardo Da Vinci Okulu’ndan İtalyan Dili Sertifikasını aldı. 

Uzun yıllar Türkiye'nin önde gelen iki kuruluşunda finans alanında yöneticilik yaptı. Kariyerine Doğan Holding’de Hazine ve Fon Yönetimi Analisti olarak başlayan İpek Aldatmaz Şener, sonrasında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’ de Uluslararası Finans alanında çalıştı. Halen, New York merkezli Renewist Koçluk ve Danışmanlık bünyesinde global şirketlere stratejik yönetim alanında eğitim ve danışmanlık vermektedir.  

Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

XVI. Pazarlamanın Dijital Dönüşümü

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu
Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü

Selçuk Tuzcuoğlu İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitimlerinden ilkini İTÜ İşletme Fakültesi’nde İşletmecilik alanında, ikincisini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm Yöneticiliği Bölümü’nde almıştır. 2000 yılında İTÜ İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayan Tuzcuoğlu, Doktor ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

20 yıl kadar turizm sektöründe değişik işletmelerde ve görevlerde çalışan Selçuk Tuzcuoğlu, 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim kadrosunda görev yapmaya başlamıştır. Pazarlama, Marka Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Inovasyon Yönetimi konularında dersler veren Tuzcuoğlu başta Türk Telekom, Turkcell, Akbank, TEB, Alarko, Acıbadem Grubu, Anadolujet, Digiturk, Orhan Holding başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde ve KOSGEB’ de eğitimler vermiş ve danışmanlık görevleri üstlenmiştir.

UK Danışmanlık Kurucusu, Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Danışmanı Dr. Umut Köksal

XVII. İK ve İşe Alım 2.0 & Daha İyi İstihdam için Dijital Markalaşma

Dr. Umut Köksal
UK Danışmanlık Kurucusu, Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Danışmanı

Dr. Umut Kök sal, UK Danışmanlık Kurucusu, Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Danışmanıdır.
25 yıllık mesleki yaşamı akabinde, ülkemiz ve başta Azerbaycan olmak üzere Dünya’nın farklı ülkelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Dijital Dönüşüm Stratejileri, Yeni Nesil Teknolojiler, İK’da Yeni Nesil Teknolojiler, Yapay Zeka konularında dersler vermekte ve uluslararası dev şirketlere danışmanlık yapmaktadır. Kendisinin çalışmalar yaptığı sektörler arasında, Telekom, Finans, Bankacılık, Üretim,Perakende, Sigortacılık,Madencilik, Teknoloji,Kamu Sektörü gibi 10’dan fazla sektör bulunmaktadır.
Ülkemizde kendisinin eğitim verdiği kurumlar arasında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yapay Zeka Akademisi, PERYÖN Dijital Akademi gibi alanının önemli kurum ve kuruluşları da yer almaktadır.
Dr. Köksal, Gedik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Türkçe ve İngilizce olarak Dijital Dönüşüm, İş Yaşamında Yapay Zeka, İş Yaşamında Makine ve Derin Öğrenmesi, İnsan Kaynaklarının Dijitalleşmesi, Blockchain, Robotik Proses Otomasyonu konularında lisans, yüksek lisans ve SEM düzeyinde hocalık yapmaktadır.
Ülkemizin en önemli STK’ların bir tanesi olan GYİAD’ın 17. Dönem Yönetim Kurulu Akademik Araştırmalar Eşbaşkanı olan Dr. Köksal, ülkemiz ve dünya dijital ekosistemine yaptığı çalışmalar ile katkı sunmaya gayret etmektedir. Bu görevi esnasında, Dijital Dönüşüm, Dijital Çeviklik konularındaki makaleleri başta Dünya Gazetesi olmak üzere yerli ve yabancı basın yayın organlarında da yayımlanmıştır. Kendisinin yazmış olduğu ve alanında Dünya’da alanı itibarı ilk kabul edilen HR Marketing: İnsan Kaynaklarına Pazarlama Dokunuşu isimli bir kitabı bulunmaktadır.
 

Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü Duygu Yalçın

XXIII. Perakende sektörünün dijital dönüşümü

Duygu Yalçın
Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü dereceyle bitiren Yalçın, çalışma hayatına İş Zekası Danışmanı olarak başlamıştır. 8 yıl boyunca Bütçe ve Finansal Raporlama konusunda Bankacılık, Otomotiv, Telco, Lojistik, Savunma Sanayii gibi birçok sektörde danışmanlık yapmıştır. Şu an Koton Hazır Giyim A.Ş.'de Finansal Projeler Müdürü olarak görev yapan Yalçın, Finans ile ilişkili tüm IT Projeleri'nin stratejik olarak önceliklendirilmesi, planlanması ve yönetiminden sorumludur.

Program
13 Eki

I. Dijital Dönüşüme, Endüstri 4.0'a Giriş, Toplum 5.0

13.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ozan Sağlam,  CTO 

 • Endüstri 4.0
 • Endüstri Devrimleri ve Dijitalleşme
 • Önceki Endüstri Devrimleri ve Etkileri
 • 4. Endüstri Devrimi hangi teknolojilerden oluşmaktadır?
 • Bu teknolojiler arasında ilişki nedir? Bu teknolojilerin Dünyada ki kullanım örnekleri nelerdir?
 • Eklemeli Üretim
 • Artırılmış Gerçeklik
 • Simülasyon
 • Yatay ve Dikey Entegrasyon
 • Endüstriyel Nesnelerin İnterneti
 • Bulut Teknolojisi
 • Siber Güvenlik
 • Büyük Veri, Veri Analitiği
 • İş Modelleri
 • Canvas İş Modeli
 • Dijital İş Modeli Örnekleri
14 Eki

II. Dijital İş Ekosistemleri, MSP, Platform Ekonomisi, Dijital İş Modelleri

14.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Tal Garih, Alarko Şirketler Topluluğu, Stratejik Planlama Müdürü

20 Eki

III. Dünya'da ve Türkiye'de Dijital Yönetim

20.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Suat Baysan,  Acmena Technology Management and Investment, Founder/CEO 

-Yenilikçi Liderlik (İnnovation Leadership)
-Sayısal Dönüşüm Dört Ekseni (Olgunluk Analizi, Kıyaslama)
-Sayısal Proje Seçim Sistemi
-Ürün Yönetimi, Pazarlama Oyun Alanı Tanımı (teaser, pitch deck hazırlama)
-Araştırma Tasarım Yaklaşımı (ArGe de etkinlik)
-Yapay Zeka, 5G, İOT Mimarileri, Yönetim Felsefeleri (Kalite Sistemleri Evrimi)
-Çevik Yönetişim (Agile Management Human Resources)

21 Eki

IV. Dijital Dönüşümü Yönetmek - Dijital Dönüşüm Yol Haritası

21.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

27 Eki

V. Vaka İncelemesi

27.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener,  Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı 

28 Eki

VI. Dijital Dönüşümü Destekleyen Teknoloji Trendleri

28.10.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

3 Kas

VII. Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

03.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Sabri Demir,  Doğuş Teknoloji, Rpa Manager 

•    RPA Nedir?
•    RPA teknolojisinin faydaları nelerdir?
•    Süreç belirlenirken hangi kriterlere dikkat edilmeli?
•    Türkiye'de RPA teknolojisinin gelişimi
•    RPA teknolojisini ağırlıklı kullanan sektörler hangileri?
•    AI ile RPA farkı ya da kesiştiği alanlar nedir?
•    RPA in geleceği nasıl görüyorsunuz?
•    RPA Dijtal dönüşüm alanindaki yeri nedir ?
•    Workshop

4 Kas

VIII. Yapay Zeka (AI) ve Kullanım Alanları

04.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

10 Kas

IX. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

10.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Hakan Şemsettin Mete,  Entek Otomasyon, Dijital Dönüşüm Satış Müdürü  


İçerik:

•    Dijital Dönüşümde Global Akımlar
•    Dijital Dönüşüm Haritası & Artırılmış & Sanal Gerçekliğin Yeri
•    Üretim Odaklı Çözümler
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Makine Bağlanabilirliği
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Makine Durum İzleme (Monitoring)
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Üretim Operasyonları
•    Servis & Bakım Odaklı Çözümler
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Bakım / İş Başı Eğitim Talimatları 
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Makine Bakıma Yönelik İzleme 
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Uzaktan Uzman Desteği
•    Satış & Pazarlama Odaklı Çözümler
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Pazarlama
o    Artırılmış & Sanal Gerçeklik ile Satış
•    Global ve Türkiye’den örnek uygulamalar
•    Canlı Artırılmış Gerçeklik Uygulamalarının katılımcılar tarafından deneyimlenmesi
 

11 Kas

X. Nesnelerin İnterneti ve Bulut Bilişim

11.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Dr. Ali Fuat Ergenç, İTÜ Rockwell Otomasyon Laboratuvarı Direktörü

•    Dijital Fabrika
•    Akıllı Üretim Robotları, Üretim Hatları, Depolar
•    Akıllı Sensör Altyapıları
•    Çalışanlar için Mobil Uygulamalar
•    İnsan Makine Arayüzleri

17 Kas

XI. Büyük Veri ve Veri Analitiği

17.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ahmet Melih SELÇUK,  ANALYTHINX BİLİŞİM HİZMETLERİ TAŞ: Kurucu Ortak, Baş Veri Bilimci 

18 Kas

XII. Vaka İncelemesi

18.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

24 Kas

XIII. Proje Ara Sunumu

24.11.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener,  Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı 

25 Kas

XIV. Dijital İş Süreçleri İş ve Sosyal Medya Yönetimi

25.11.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

25 Kas

XV. Dijital Yönetim ve Liderlik

25.11.2020, 15:15 - 16:30

Eğitmen: Dr. İpek Aldatmaz Şener,  Eğitimci, Danışman 

•    Dijital çağda değişen liderlik modelleri 
•    Dijital dönüşüm liderlerini ayıran yeni liderlik yetkinlikleri
o   Endüstri 4.0'ın Dijital Dönüşümü ile çevik dijital dönüşüm liderliği 
o   Değişim yönetimi ve adaptif liderlik 
o   Çevik kurum kültürü 
o   Bilişsel beceriler & liderlik 
o   Yaratıcı düşünce
o   Dijital dönüşümde sosyal, politik ve etik boyutlar 
o   Liderlik ve kültürel ve duygusal zeka         
o   Etkili dijital çağ liderliği için derin güven ilişkileri 
 

1 Ara

XVI. Pazarlamanın Dijital Dönüşümü

01.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü

•    Pazarlamanın 5P’si
•    Pazarlama Yaklaşımları, Müşteri-Pazarlama Karşılaşmaları, Karar Verme Süreçleri
•    Rakip Analizi, Rakipleri Belirleme
•    Hedef Kitle Belirleme

2 Ara

XVII. İK ve İşe Alım 2.0 & Daha İyi İstihdam için Dijital Markalaşma

02.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Dr. Umut Köksal,  UK Danışmanlık Kurucusu, Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Danışmanı 

•    İK’da Yeni Nesil Teknoloji Ne Demektir?
•    Dijital İK Stratejisi ve İşe Alım 2.0
•    İK ve İşe Alım 2.0
•    İK ve İşe Alım 2.0’ı Şekillendiren Teknoloji ve Koşullar
•    İK ve İşe Alım 2.0 İK Departmanını ve Takımını Nasıl  Yeniden Tanımlıyor?
•    Yeni Nesil İK Departmanları
•    Daha İyi İstihdam İçin Sürdürülebilir Dijital Markalaşma
•    Öneriler ve Yol Haritası 
 

8 Ara

XVIII. Dijital Dönüşüm Sürecinde Inovasyon

08.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

9 Ara

XIX. Kalite ve Bakım

09.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

15 Ara

XX. Üretim ve Tedarik

15.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

16 Ara

XXI. Dijital Müşteri ve Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking)

16.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

22 Ara

XXIII. Perakende sektörünün dijital dönüşümü

22.12.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Duygu Yalçın, Koton Hazır Giyim Finansal Projeler Müdürü

 •  Dijital müşteri deneyimi
 •  Çoklu kanal (Omnichannel) kullanımı
 •  Ödeme ve tahsilatın dijitalleştirilmesi
 •  Dijital dönüşüm yatırım kararı
22 Ara

XXII. Sigorta endüstrisinin dijital dönüşümü

22.12.2020, 15:15 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

23 Ara

XXIV. Sağlık sektörünün dijital dönüşümü

23.12.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Firma Yetkilisi, Firma Yetkilisi

23 Ara

XXV. Bankacılıkta Dijital Dönüşüm

23.12.2020, 15:15 - 16:30

Eğitmen: Firma Yetkilisi,  Firma Yetkilisi 

29 Ara

XXVI. Örnek Vaka Çalışması

29.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

30 Ara

XXVII. Final Proje Sunumu

30.12.2020, 13:30 - 16:30

Eğitmen: Ergi Şener,  Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı 

Bitiş
Etkinlik Bilgileri

Mini MBA Tarih: 13 Ekim 2020 – 30 Aralık 2020 tarihleri arasında 
Saat: 13:30 – 16:30 saatleri arasında
Eğitim Yeri: Online – Zoom Meeting

Programa katılım ücreti 2.850 TL’dir.

Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde, eğitim öncesinde katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir. 

Seminer günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız.
https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.


Gerekli Bilgiler
•    Eğitimin verimli olması adına kontenjan 40 olarak belirlenmiştir.
•    Kontenjan dolduktan sonra kayıt alınmayacaktır.
•    Herhangi bir sebeple eğitimin gerçekleşmemesi durumunda yatırılan eğitim ücretleri katılımcılara geri ödenecektir.
•    Eğitimin sonunda katılan herkese katılım belgesi verilecektir.

 

Kayıt

KAYIT
Web sitemizden online kayıt alınmaktadır. 

Online kayıt için tıklayınız.


Ücret: Eğitim bedeli kişi başına toplam 2.850 TL’dir.

Ödeme kredi kartı ile kayıt sırasında online olarak veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Ödeme bilgileri girilmeden kayıt tamamlanmamaktadır.
Kayıt sonrası, bir kayıt onay e-postası ve ayrıca KDV mükellefi olmadığımız için makbuz veya fatura kesemediğimizden, muhasebe işlemlerinizde kullanabilmeniz amacıyla oluşturulan ödeme yazısını içeren bir e-posta, kayıt sırasında vereceğiniz e-posta adresine otomatik olarak gönderilecektir.


Banka havalesi için hesap bilgileri:
Hesap Sahibi: İstanbul Sanayi Odası
IBAN No: TR25 0006 4000 0011 0111 5690 56 (İŞ BANKASI)
Açıklama olarak “Dijital Dönüşüm Mini MBA-Online” yazılması gerekmektedir.
Banka Havalesi ile ödeme yapacak katılımcıların dikkatine:
Banka havalesi ile ödeme yapan katılımcıların, öncelikle kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve ödeme sonrası dekontlarını e-posta (akademi@iso.org.tr) / faks ile tarafımıza iletmesi, ardından aşağıdaki link aracılığı ile kayıt olması gerekmektedir. Online kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Online kayıt yapmaksızın sadece ücretin yatırılmış olması, eğitime kaydın gerçekleştirildiği anlamına gelmemektedir. Ödeme bilgileri girilip kayıt tamamlanmadan kaydınız bize ulaşmamaktadır.

İrtibat
Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen “Kayıt” ile ilgili bölümü inceleyiniz.
Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 361-360
E-posta: akademi@iso.org.tr