İSO
AR-GE Yönetimi Mini MBA - Online
09.09.2020 - 24.09.2020

İstanbul Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul projesi kapsamında düzenlenen Ar-Ge Yönetimi Mini MBA Programı; firmalarda Ar-Ge yönetimi altyapısını güçlendirmeyi, daha sistematik bir hale getirmeyi, Ar-Ge ve inovasyon alanlarındaki gelişmeleri izleyebilme, uygulama ve liderlik yapabilme yeteneğini kazandırmayı amaçlamaktadır.

Program; Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi alanlarında çalışan veya çalışmak isteyen orta ve üst düzey yöneticilere yönelik olarak tasarlanmış olup, Ar-Ge, inovasyon ve teknoloji yönetimi konularının yanında strateji yönetimi, pazarlama ve marka yönetimi, kurumsal finans gibi temel konuları da içermektedir.

Eğitim programı hafta içi 2 gün 13:30-17:00 saatleri arasında yürütülecek olup, 09 Eylül 2020 Çarşamba günü başlayacak ve 24 Eylül 2020 Perşembe Günü sona erecektir.

Adres : Online - Zoom

Eğitmenler

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Prof. Dr. Halit Keskin

I. Strateji Yönetimi

Prof. Dr. Halit Keskin
Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi

Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim üyesidir. Prof. Dr. Keskin’ in uzmanlık alanı Yönetim ve Organizasyondur. Örgüt Teorisi, Kompleks adaptif sistemler, adaptif yönetim sistemleri, örgütlerde dayanıklılık kapasitesi, örgütlerde duygu yönetimi ve duygusal hafıza, Örgütlerde duygusal yetenekler, Kollektif empati, Teknoloji ve Yenilik yönetimi, teknolojik öğrenme, Ürün geliştirme takımları, Bilgi yönetimi, öğrenen örgütler konularında önemli bilimsel araştırmaları bulunmaktadır. Prof. Dr. Keskin, örgütlerde adaptasyon yeteneği ve örgütlerin duygusal yetenekleri, teknolojik yenilik yetenekleri, teknolojik öğrenme konularında Tübitak projeleri kapsamında çalışmalar yapmıştır. Social Science Citation Index (SSCI) kapsamında yer alan en prestijli “teknoloji ve inovasyon” dergilerinde çok sayıda önemli yayınlar yapmıştır. Uluslararası literatüre Kurumsal duygusal yetenekler, kurumsal duygusal hafıza, teknolojik anlamlandırma yeteneği, örgütlerde dayanıklılık kapasitesi, kollektif empati, örgütsel bilgelik vb. bir çok çalışmasıyla direkt olarak katkı sunmuştur. 2016 yılında Uluslararası prestiji oldukça yüksek olan Journal of Product Innovation Management dergisi tarafından bu dergide 1984-2013 arasında yayımlanan 1008 makale içinden yaptığı çalışmalar dolaysıyla “yenilik yönetimi ve örgütsel öğrenme” alanının ana akım araştırmacısı seçilmiştir. Prof. Dr. Keskin’ in bilimsel çalışmalarına birçok uluslararası ödül verilmiştir. Bunlar arasında; en iyi makale ödülü, en iyi yazar ödülü, en fazla tavsiye edilen makale ödülü, mansiyon ödülü ve en fazla kaynak gösterilen makale ödülü bulunmaktadır. Prof. Dr. Keskin, 2012 yılından itibaren Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi, 2015 yılından itibaren de TÜBA GEBİP Sosyal Bilimler Komite Üyesi ve 2017 yılında da TÜBA Bilim ve Eğitim Politikaları Çalışma Grubu üyesi seçilmiştir. Prof. Dr. Keskin kariyer hayatında Dekanlık, Rektör Yardımcılığı ve Üniversiteler Arası Kurul Üyeliği gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. Prof. Dr. Keskin halen Yıldız Teknik Üniversitesi Stratejik Yönetimden sorumlu Rektör Başdanışmanlığı, Stratejik Planlama Komisyonu Başkanlığı, Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir. Prof. Dr. Keskin, Üniversite Kalite Komisyonu üyesi ve aynı zamanda Teknoloji Transfer Ofisi Proje Yürütücülüğü görevlerini de yürütmektedir.

BESFİN Finansal Hizmetler Danışmanlık Nihan Tarmur

II. Kurumsal Finans

Nihan Tarmur
BESFİN Finansal Hizmetler Danışmanlık

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan Nihan Tarmur, 2007 - 2009 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstititüsü Muhasebe Finansman master programında eğitim görmüş ve 2003-2004 yılları arasında Georgetown Üniversitesi İşletme sertifika programını tamamlamıştır. Bankacılığa 1994 yılında Yapı ve Kredi Bankası MT programı ile başlamış, 2003 yılına kadar sırasıyla Kurumsal Bankacılık genel müdürlük ve Esentepe Kurumsal şubelerinde birim yönetmenliği ve portföy yönetmenliği görevlerine devam etmiştir. 2004 – 2007 yılları arasında Ticari Bankacılık Yönetimi altında şube müdürlüğü, 2007 – 2010 yılları arasında Kurumsal Bankacılık Yönetimi Satış ve Kredi Destek Direktörü olarak görev yapmıştır. 2010 yılı sonrası Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bünyesinde Unicredit grup Bankaları ile bağlantılı Yapılandırılmış Ticaret ve İhracat finansmanı konusunda ortak bir çalışma yürütmüş, çeşitli projelerde yer almıştır. Grupta en son Unicredit Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde Kurumsal Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. 2012- 2016 yılları arasında ABank A.Ş. de Kurumsal/Ticari Bankacılık yönetimlerinde Satış ve Pazarlama Grup müdürü olarak görev almıştır. 2016 yılında Kurumsal Finansman Direktörü olarak Besfin’e katılan Tarmur ayrıca proje finansmanı, dış ticaret ve nakit yönetimi konularında uzmandır.

Sürekli Eğitim Danışmanlık Yekta Özözer

III. İnovasyonun Dinamikleri

IV. İnovasyonun Dinamikleri

Yekta Özözer
Sürekli Eğitim Danışmanlık

1965 İzmir doğumludur. 1982 yılı ÖSS sınavında ilk 50 öğrenci arasına girerek Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne girmiş, bu bölümden mezun olmuştur (BSc). British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) lisansüstü derecesini (MSC in Finance) almıştır.

Pratiğe dayalı uzun süreli iş tecrübesi nedeniyle kurumların birçok fonksiyonu, yöneticiliği alanlarında derin bilgiye ve bütüncül bir bakış açısına sahiptir. Profesyonel iş yaşamında en az 10-15 yıl deneyimlediği, pratiğe aktardığı bilgilerin teorik ve pratik bilgilerini aktarır.

Özgelecek Hedefi: 2 ana hedefi vardır ve yaptığı tüm çalışmalar bu hedeflere yöneliktir:

1.Türk insanımızın daha yaratıcı, yenilikçi düşünmesine, problemleri daha etkin çözmesine, ayrıca kişisel/toplumsal gelişimine somut katkılarda bulunmak.

2.Değişik disiplin ve bilim dallarındaki bilgileri farklı perspektiflerle bir araya getirerek evrenin sistemini ve yaşamın anlamını bütüncül bir şekilde daha iyi kavrayabilmek.

25 yılı aşan çalışma yaşamının çoğunda yaratıcı düşünme ve problem çözme konusunda firmalarda iç/dış eğitimcilik ve/veya danışmanlık yaparak deneyim kazanmıştır. Behçet’in Kübü, Shakira, Matriks gibi özgün bazı yöntemleri geliştirmiştir. Firmalara Yaratıcı Düşünme, Problem Çözme, İnovasyon, Çatışma Yönetimi, Motivasyon ve Yöneticilik konularında eğitimler, seminerler vermekte, koçluk, danışmanlık yapmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü Dr. Selçuk Tuzcuoğlu

V. Pazarlama ve Marka Yönetimi

Dr. Selçuk Tuzcuoğlu
Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü

Selçuk Tuzcuoğlu İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitimlerinden ilkini İTÜ İşletme Fakültesi’nde İşletmecilik alanında, ikincisini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm Yöneticiliği Bölümü’nde almıştır. 2000 yılında İTÜ İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayan Tuzcuoğlu, Doktor ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

20 yıl kadar turizm sektöründe değişik işletmelerde ve görevlerde çalışan Selçuk Tuzcuoğlu, 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim kadrosunda görev yapmaya başlamıştır. Pazarlama, Marka Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Inovasyon Yönetimi konularında dersler veren Tuzcuoğlu başta Türk Telekom, Turkcell, Akbank, TEB, Alarko, Acıbadem Grubu, Anadolujet, Digiturk, Orhan Holding başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde ve KOSGEB’ de eğitimler vermiş ve danışmanlık görevleri üstlenmiştir.

Makro Danışmanlık M. Şekip Karahan

VI. Proje Yönetimi

VII. Proje Yönetimi

M. Şekip Karahan
Makro Danışmanlık

Tarsus Amerikan Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Bankacılık sektöründe 15 yıl çeşitli kademelerde görev aldı. Bu görevleri sırasında şube uygulamaları yenilenmesi, kurumsal müşteriler için hazırlanan finansal program paketlerinin hazırlık ve uygulamaları, ISO 9001 kalite belgelendirme süreci, donanım-yazılım ve iş akışı alt yapısı, pazarlama ve operasyonel süreç iyileştirilmesi ve birçok yeni ürün geliştirmesi projesinde proje ekip üyesi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Diğer sektör bankaları arasındaki yeniden yapılanma ve merkezi operasyon projesinde, Proje Yöneticisi ve daha sonra Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi olarak görev yaptı.

Özellikle süreç iyileştirme, değişim yönetimi, proje yönetimi, iş geliştirme ve belgelendirme konularında çeşitli eğitim, sempozyum ve kongrelere katılan Karahan, 2001 yılından beri ABD merkezli Project Management Institute tarafından verilen Project Management Professional (PMP) sertifikasına sahiptir.

Karahan, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin, Avrupa Birliği Komisyon'u ile iş birliği içinde Haziran 2002 – Mayıs 2003 arasında yürüttüğü “Project Cycle Management” Metodolojisi Eğiticilerin Eğitimi Projesi”ne yardımcı uzman olarak katıldı.

2004'te Güney Doğu Anadolu kalkınma programı kültürel mirasın geliştirilmesi bileşeni kapsamında lider eğitmen olarak eğitim malzemesini hazırladı ve bölgede 3 ildeki (Şanlıurfa, Siirt, Mardin) eğitimleri yönetti. 2005'te Doğu Anadolu Kalkınma Programı sosyal kalkınma bileşeni kapsamında, bölgede yürütülecek eğitim programının hazırlanmasında ve Van, Bitlis, Ahlat-Bitlis ve Erciş-Van illerindeki eğitimlerin yürütülmesinde görev aldı. Bölgesel Kalkınma Ajanslarının faaliyete başlaması ile bugüne kadar çeşitli mali destek programlarına Eğitmen, kısa dönemli danışman, bağımsız değerlendirici olarak ve proje yazımı masası çalışmalarına destek uzman olarak katıldı.

Halen serbest yönetim danışmanı olarak sürdürdüğü eğitim programlarının yanı sıra, çeşitli STK ve yerel kamu örgütlerine (Belediyeler, İstanbul İl Özel İdaresi) hibe fon çağrılarına yönelik proje geliştirme ve proje hazırlama ve uygulama desteği vermektedir. Ayrıca TUBİTAK-TEYDEB, KOBİ ARGE destek programında proje teklifi hazırlama ve proje izleme alanlarında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Prof. Dr. Tufan Vehbi Koç

VIII. Teknoloji ve Ürün Geliştirme Süreci

IX. Teknoloji ve Ürün Geliştirme Süreci

Prof. Dr. Tufan Vehbi Koç
İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi

Lisans eğitimini İTÜ Makine Fakültesinde tamamlamıştır. Halen yüksek lisansından itibaren çalışmalarını sürdürdüğü İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanı Teknoloji ve Yenilik Yönetimidir. Konusuyla ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası yayınları vardır.

Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı Ergi Şener

X. Teknoloji Trendleri

Ergi Şener
Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı


Türkiye'de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterilen" (*) Ergi Şener, dijital dönüşüm, teknoloji yönetimi ve inovasyon odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile öne çıkmakta. 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Ergi aynı üniversitede Telekomünikasyon ve Yönetim alanında Sanayi Liderleri Programı çift yüksek lisans derecesini tamamladı, halen İşletme alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Üniversitesi'nin Yatırım Fonu, Inovent destekli New Tone Technology Solutions kurucu ve yönetici ortağı olarak başlayan Ergi Şener, bu şirketin "exit"i sonrasında 2009-2013 yılları arasında sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’nde CRM yöneticisi, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa İş Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2014 yılında Metamorfoz adlı Fintech Start-up'ının, 2016'da da Türkiye'nin lider mikro-lokasyon bazlı analitik firmalarından Bonbon Teknoloji'nin kurucuları arasında yer almıştır, ayrıca Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField'in Yönetici Ortağı olarak görev almıştır.

Ergi Şener, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile "Retail Innovation Award", "Global Telecoms Business Innovation Award", "MasterCard Europe President's Award for Innovation" ve "Payment System of the Year Award" gibi farklı ödüllere layık görülmüştür. Ergi Şener, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi ve Bahçeşehir Universitesi Öğretim Görevlisi ve öncü haber sitesi hurriyet.com.tr yazarlarındandır."
* Teknolo 2016 & 2017 araştırmasına göre."

Etkin Proje Güray Gözaçan

XI. Ar-Ge Proje Destekleri

Güray Gözaçan
Etkin Proje

Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Güray Gözaçan; 2010 yılından beri Etkin Proje firmasında, ulusal ve uluslararası ölçeklerde yenilikçi Ar-Ge projeleri geliştirmek, yönetmek, projelerin Ar-Ge ve yatırım fonlarından finanse edilmesini sağlamak, şirketlere Ar-Ge sistematiklerinin ve organizasyonunun kurulması üzerine danışmanlık vermektedir.

Etkin Proje’deki görevine “Ar-Ge Proje Direktörü” ve YK Üyesi olarak devam eden Güray GÖZAÇAN; otomotiv, makine ve imalat sektörlerinde yürütülen projelerle ilgili uzmanlığa sahiptir.

Bu zamana kadar 150’nin üzerinde Ar-Ge Merkezi kurulumu ve yürütülmesi, 300’ün üzerinde kamu destekli Ar-Ge projesi, 120’nin üzerinde eğitim ve seminer gerçekleştirmiş olup; Ar-Ge yönetimi, Ar-Ge stratejileri geliştirilmesi, üniversite-sanayi işbirliği, ulusal ve uluslararası Ar-Ge ve yatırım projelerinin finansmanı konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Patent Marka Vekili Av. Dr. Cahit Suluk

XII. Fikri Haklar Yönetimi

Av. Dr. Cahit Suluk
Patent Marka Vekili

1971 Ordu doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1992 yılında bitirdi. Tasarımların hukuken korunması konulu teziyle 2000 yılında doktora derecesi aldı. 2001 yılından beri İstanbul’da serbest avukatlık yapmaktadır.

Özel çalışma alanları Ticaret Hukuku, Fikri ve Sınaî Mülkiyet Hukuku ve Avrupa Birliği Hukuku’dur. Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve İstanbul Ticaret Odası gibi kurumlarda halihazırda tecrübelerini paylaşmaya devam eden Suluk’un on üzere kitabı ve 25 civarı makalesi yayınlanmıştır. Suluk aynı zamanda İstanbul Fikri ve Sınaî Haklar Mahkemeleri Bilirkişisi ve Türk Patent Enstitüsü ve Avrupa Patent Ofisi Patent ve Marka Vekili görevlerini de yerine getirmektedir. Suluk İngilizce bilmektedir.

2004'te Güney Doğu Anadolu kalkınma programı kültürel mirasın geliştirilmesi bileşeni kapsamında lider eğitmen olarak eğitim malzemesini hazırladı ve bölgede 3 ildeki (Şanlıurfa, Siirt, Mardin) eğitimleri yönetti. 2005'te Doğu Anadolu Kalkınma Programı sosyal kalkınma bileşeni kapsamında, bölgede yürütülecek eğitim programının hazırlanmasında ve Van, Bitlis, Ahlat-Bitlis ve Erciş-Van illerindeki eğitimlerin yürütülmesinde görev aldı. 2010’da Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı için Van ve Bitlis, Karacadağ Kalkınma Ajansı için Diyarbakır ve Şanlıurfa’da, Zafer Kalkınma Ajansı için de Uşak, Turgutlu- Manisa’da eğitmen ve proje yazımı masası çalışmalarına danışman olarak katıldı.

Halen Makro Danışmanlık ile sürdürdüğü eğitim programlarının yanı sıra, çeşitli STK ve yerel kamu örgütlerine (Belediyeler, İstanbul İl Özel İdaresi) hibe fon çağrılarına yönelik proje geliştirme ve proje desteği vermektedir. Ayrıca TUBİTAK-TEYDEB, KOBİ ARGE destek programında proje teklifi hazırlama ve proje izleme alanlarında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Program
9 Eyl

I. Strateji Yönetimi

09.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Prof. Dr. Halit Keskin,  Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi 

 • Tepe Yönetim
 • Misyon ve Amaçlar
 • Dış Çevre Faktörleri
 • Kaynaklar
9 Eyl

II. Kurumsal Finans

09.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: Nihan Tarmur, BESFİN Finansal Hizmetler Danışmanlık

 • Kurumsal Finans Tanımı
 • Finansal Tabloların Okunması ve Yorumlanması
  • Bilanço Yönetimi, Nakit İşletme Sermayesi, Faaliyet Döngüsü
  • Ağırlıklı Ortalama Sermaye, Gelir Tablosu
  • Temel Değer Kavramları, Risk Çeşitleri
 • Yatırım Projesi Süreci
  • Finansal Analiz, Finansal Modelleme
  • Temel Oranlar, Du Pont Analizi, Fizibilite
10 Eyl

III. İnovasyonun Dinamikleri

10.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Yekta Özözer,  Sürekli Eğitim Danışmanlık 

 • Ar-Ge Temel Kavramları
 • İnovasyon ile İlgili Temel Kavramlar
 • İnovasyonu Kurumda Yaygınlaştırmak için Değişim Yönetimi
 • İnovasyon’un Büyük Resmi ve Matematiği
 • İnovasyon Teknikleri
10 Eyl

IV. İnovasyonun Dinamikleri

10.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: Yekta Özözer, Sürekli Eğitim Danışmanlık

 • Ar-Ge Temel Kavramları
 • İnovasyon ile İlgili Temel Kavramlar
 • İnovasyonu Kurumda Yaygınlaştırmak için Değişim Yönetimi
 • İnovasyon’un Büyük Resmi ve Matematiği                         
 • İnovasyon Teknikleri
16 Eyl

V. Pazarlama ve Marka Yönetimi

16.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Dr. Selçuk Tuzcuoğlu,  Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans Programları Koordinatörü 

 • Pazarlamanın 4 P’si
 • Pazar Bölümlendirme, Hedef Kitle, Hedef Pazar Seçimi
 • Pazarlama Yaklaşımları, Müşteri-pazarlama Karşılaşmaları, Karar Verme Süreçleri
 • Markalaşma, Marka Konumlandırma, Marka Değeri, Dağıtım Kanalları, Fiyat
16 Eyl

VI. Proje Yönetimi

16.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: M. Şekip Karahan, Makro Danışmanlık

 • Proje Yönetimine Giriş
 • Proje Yönetiminde Temel kavramlar
 • Proje Başlangıcındaki Süreçler
 • Proje Uygulamadaki Süreçler
 • Proje Sürecinde Kontrol Mekanizmaları
 • Proje Kapanışı
 • Vaka Çalışması
17 Eyl

VII. Proje Yönetimi

17.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: M. Şekip Karahan,  Makro Danışmanlık 

 • Proje Yönetimine Giriş
 • Proje Yönetiminde Temel kavramlar
 • Proje Başlangıcındaki Süreçler
 • Proje Uygulamadaki Süreçler
 • Proje Sürecinde Kontrol Mekanizmaları
 • Proje Kapanışı
 • Vaka Çalışması
17 Eyl

VIII. Teknoloji ve Ürün Geliştirme Süreci

17.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: Prof. Dr. Tufan Vehbi Koç, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi

 • Teknoloji Yönetimine İlişkin Temel Kavramlar
 • Teknoloji ve Ürün Geliştirme Ortamı
 • Firmalarda Teknoloji Yönetimi
 • Teknoloji, Ürün Pazar İlişkisinin Kurulması
 • Ürün Geliştirmede Teknolojik Değişimlerin Etkisi
 • Teknolojinin Kullanıma Alınması
 • Yenilikçi Bir Firmanın Tasarımı
 • Firmada Ar-Ge Stratejisinin Belirlenmesi
 • Vaka Çalışması
23 Eyl

IX. Teknoloji ve Ürün Geliştirme Süreci

23.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Prof. Dr. Tufan Vehbi Koç,  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi 

 • Teknoloji Yönetimine İlişkin Temel Kavramlar
 • Teknoloji ve Ürün Geliştirme Ortamı
 • Firmalarda Teknoloji Yönetimi
 • Teknoloji, Ürün Pazar İlişkisinin Kurulması
 • Ürün Geliştirmede Teknolojik Değişimlerin Etkisi
 • Teknolojinin Kullanıma Alınması
 • Yenilikçi Bir Firmanın Tasarımı
 • Firmada Ar-Ge Stratejisinin Belirlenmesi           
 • Vaka Çalışması
23 Eyl

X. Teknoloji Trendleri

23.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: Ergi Şener, Teknoloji Girişimcisi & Teknoloji ve İnovasyon Danışmanı

 • Teknoloji Trendleri ve Dijitalleşmeye Giriş
 • Yeni Teknolojiler ile İş Geliştirmede Müşteri Deneyiminin Önemi
 • Yeni Dünyada Büyük Veri’nin Artan Önemi ve Başarılı Uygulama Örnekleri
 • IoT ve Başarılı Uygulama Örnekleri
 • Yapay Zeka ve Başarılı Uygulama Örnekleri, Yapay Zeka’nın İş Süreçlerine Etkisi
 • AR/VR ve uygulama alanları
 • Dijital Pazarlama
 • Yeni teknolojiler ile İnovasyon Yönetimi
24 Eyl

XI. Ar-Ge Proje Destekleri

24.09.2020, 13:30 - 15:00

Eğitmen: Güray Gözaçan,  Etkin Proje 

 • Kamu Destekli Ar-Ge Projelerine Genel Bakış
 • Ar-Ge Destek Programları
 • Başvuru, Yürütme ve Denetim Süreçleri
 • Ar-Ge Projelerinin Finansmanında Şirket İçi Teşvik Yapılanması Oluşturulması
24 Eyl

XII. Fikri Haklar Yönetimi

24.09.2020, 15:30 - 17:00

Eğitmen: Av. Dr. Cahit Suluk, Patent Marka Vekili

 • Fikri Mülkiyet Kavramı
 • Patent Koruması
  • Buluş ve patent
  • Koruma şartları
  • Tescil stratejileri
  • Çalışanların buluşları ve hak sahibi
  • Hükümsüzlük
  • Tecavüz
 • Faydalı Model Koruması
 • Tasarım Koruması
Bitiş
Etkinlik Bilgileri
 • Tarih

  09 - 24 Eylül 2020 tarihleri arasında.

 • Saat

  13:30 - 17:00

 • Eğitim Yeri

  Online - Zoom Webinar

 • Ücret

  Ücretsizdir.

 • İritbat

  Programa telefonla kayıt alınmamaktadır. Kayıt için lütfen "Kayıt" ile ilgili bölümü inceleyiniz.
  Sorularınız için irtibat: 0212 252 29 00 / 361
  E-posta: akademi@iso.org.tr

Kayıt

Web sitemizden online kayıt alınmaktadır.