İSO

Proje Yönetimi Prensipleri ve Standartları Online Eğitimi

  Eğitim kapsamında;  proje yönetimine dair temel kavramlar, proje planlama-uygulama-izleme-kontrol süreçleri ve proje kapanışı ile ilgili örnekler paylaşılarak, katılımcılara bir projenin başarılı bir şekilde yönetilmesi için bilinmesi gereken temel bilgilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

  Eğitim İçerik

  • Proje yönetimine giriş

  • Proje yönetiminde temel kavramlar

  • Proje başlangıcı

  • Projede detay planlama

  • Projede uygulama, izleme ve kontrol 

  • Proje kapanışı

  Eğitim 05 Ekim 2020 tarihinde 13:30-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

  Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde, eğitim günü katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir.

  Eğitim günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız.

  https://zoom.us/download sitesinden zoom programını yükleyebilirsiniz.

  Eğitime katılım ücretsizdir.

  Web sitemizden on-line kayıt alınmaktadır.

Adres : Online;

Eğitmenler

Picture
M. Şekip Karahan
Makro Danışmanlık

Tarsus Amerikan Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Bankacılık sektöründe 15 yıl çeşitli kademelerde görev aldı. Bu görevleri sırasında şube uygulamaları yenilenmesi, kurumsal müşteriler için hazırlanan finansal program paketlerinin hazırlık ve uygulamaları, ISO 9001 kalite belgelendirme süreci, donanım-yazılım ve iş akışı alt yapısı, pazarlama ve operasyonel süreç iyileştirilmesi ve birçok yeni ürün geliştirmesi projesinde proje ekip üyesi ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Diğer sektör bankaları arasındaki yeniden yapılanma ve merkezi operasyon projesinde, Proje Yöneticisi ve daha sonra Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi olarak görev yaptı.

Özellikle süreç iyileştirme, değişim yönetimi, proje yönetimi, iş geliştirme ve belgelendirme konularında çeşitli eğitim, sempozyum ve kongrelere katılan Karahan, 2001 yılından beri ABD merkezli Project Management Institute tarafından verilen Project Management Professional (PMP) sertifikasına sahiptir.

Karahan, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin, Avrupa Birliği Komisyon'u ile iş birliği içinde Haziran 2002 – Mayıs 2003 arasında yürüttüğü “Project Cycle Management” Metodolojisi Eğiticilerin Eğitimi Projesi”ne yardımcı uzman olarak katıldı.

2004'te Güney Doğu Anadolu kalkınma programı kültürel mirasın geliştirilmesi bileşeni kapsamında lider eğitmen olarak eğitim malzemesini hazırladı ve bölgede 3 ildeki (Şanlıurfa, Siirt, Mardin) eğitimleri yönetti. 2005'te Doğu Anadolu Kalkınma Programı sosyal kalkınma bileşeni kapsamında, bölgede yürütülecek eğitim programının hazırlanmasında ve Van, Bitlis, Ahlat-Bitlis ve Erciş-Van illerindeki eğitimlerin yürütülmesinde görev aldı. Bölgesel Kalkınma Ajanslarının faaliyete başlaması ile bugüne kadar çeşitli mali destek programlarına Eğitmen, kısa dönemli danışman, bağımsız değerlendirici olarak ve proje yazımı masası çalışmalarına destek uzman olarak katıldı.

Halen serbest yönetim danışmanı olarak sürdürdüğü eğitim programlarının yanı sıra, çeşitli STK ve yerel kamu örgütlerine (Belediyeler, İstanbul İl Özel İdaresi) hibe fon çağrılarına yönelik proje geliştirme ve proje hazırlama ve uygulama desteği vermektedir. Ayrıca TUBİTAK-TEYDEB, KOBİ ARGE destek programında proje teklifi hazırlama ve proje izleme alanlarında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.