İSO

Dijital İkizlerin Sanayinin Dijital Dönüşümündeki Yeri ve Faydaları Webinarı

  Son yıllarda teknolojide yaşanan gelişmeler ile dijital dönüşüm endüstride rekabet avantajı yaratan bir araç haline gelmiştir. Fakat, dijital dönüşümün popüler hale gelmesi ile beraber artan Endüstri 4.0 çözümlerinin sayısı, fabrikaların ihtiyaçlarına uygun doğru yöntemlerin seçimini zorlaştırmaktadır. Endüstri 4.0 çözüm yöntemlerinden birisi olan Dijital İkizi Teknolojisi, sistem modellemesinde makine mühendisliği yaklaşımları olan fizik ve matematik çözümlerini kullanmaktadır. Bu fizik ve matematik temelli sistem modellemesi, üretim hattından alınan anlık sensor verileri ile eşleştirilerek üretim hattının davranışının anlık olarak sanal ortamda modellenmesini ve monitor edilmesini sağlamaktadır. Bir üretim hattının Dijital İkizi’nin kullanılması ve Dijital İkiz tarafından verilen tavsiyelerin uygulanması ile maliyet tasarrufu, hammadde tasarrufu, fire oranında azalma, enerji verimliliğinde artış, ürün kalitesinde artış sağlanmakta, arıca, bakım tahmini de yapılabilmektedir.

  Webinarımızda Endüstri 4.0 çözüm yöntemlerinden birisi olan Dijital İkizi Teknolojisi, özellikleri ve kullanım alanları anlatılacaktır.

  Webinar 30 Eylül 2020 tarihinde 15:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

  Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak eğitimde bir gün öncesinden katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir. 

  Seminer günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız. 

  https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.

  Katılım ücretsizdir.

  Webinara kayıt için tıklayınız.

Adres : Online;

Eğitmenler

Picture
Büryan Turan
Simularge A.Ş. - Genel Müdür

Büryan Turan, 1986 yılında Ankara’da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünü kazanarak lisans eğitimine başladı. Bitirme tezi olarak, Penn State Üniversitesi nükleer reaktör termal-hidrolik analizi koduna basınç düşmesi hesabını ekledi. Bu bitirme çalışması ile, 2008 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. Sonrasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimine başladı. SANTEZ ve TÜBİTAK projelerinde araştırma görevlisi olarak yer aldı. Bu projelerde ısı değiştiricisi tasarımı, bilimsel yazılım geliştirme, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD), akış kontrolü ve nanoakışkanlar ile ısı transferinin iyileştirilmesi konularında çalıştı. 2009’da NATO İleri Araştırmalar Enstitüsü – güvenlik için mikrosistemler konferansında yönetici asistanlığı yaptı. Bu çalışmaları sonucu yayınladığı 9 adet bilimsel makalesi bulunmaktadır. 

2010 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamlayan Büryan Turan, 2012 yılına kadar TOBB ETÜ’de doktora öğrenimine devam etti. Doktora çalışmaları Fulbright ve Türkiye Bilimler Akademisi tarafından desteklendi. 2012 yılında General Electric firmasından aldığı iş teklifini kabul ederek İstanbul’a taşındı ve bu firmada jet motorları ısıl sistem tasarımı konusunda çalışmaya başladı. 5 yıl yanma odası tasarımı alanında lider mühendislik yaptı. 2016 yılının sonunda bu firmadan ayrıldı. İstanbul Business School ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde liderlik ve girişimcilik eğitimleri aldı. 2017 yılında iş fikri ile İstanbul Sanayi Odası’ndan "Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü"nü aldı. 2018 yılında TÜBİTAK tarafından desteklenerek Simularge A.Ş.’yi kurdu. Mart 2018’de İSO Savunma Sanayi mini MBA programını tamamladı. Şu an Simularge A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir.