İSO

İş Değerleme, Ücret ve Prim Sistemi Kurma Online Eğitimi


  Eğitimimizde iş analizlerinin ve iş değerlemelerinin yapılarak, yetkinlik bazlı, kurumsal kaynakları doğru ve etkin kullanan, bir ücret politikası oluşturmak, organizasyonlar arası ve organizasyon içi, üretkenlik, verimlilik ve performans destekli bir ücret yönetim sistemi kurulması ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.


  Eğitim İçeriği
  • İş Analizlerinin Yapılması ve Ölçümler
  – İş Süreçlerinin Analizi, Kayıp Analizi ve Organizasyonel Uyum                              
  • İş değerleme
  – Kurumsal Hedefler ve Etki değerleri açısından
  – Pozisyon seviyesi ve yönetim kolaylığı / karmaşası açısından
  – Sektörel ve Piyasa kıyaslamaları açısından
  • İş değerleme yöntemleri
  – Uygun yöntemin seçilmesi
  – Değerleme ve Gruplandırma
  ( Örnek Uygulama)
  • İş analizleri ve Değerleme matrisleri oluşturmak
  • Ücret Yönetimi
  – Hedeflerle Yönetime desteğinde ücret yönetimi
  – Faaliyetler ve İş sonuçlarının etkisinde kalmasını sağlamak
  • Ücret Politikalarının belirlenmesi
  – Limitler ve kritik değerler açısından
  – Kurumsal adaleti ve katma değeri gözetmek
  – Sabit ve değişken parametreler
  – Motivatör etki oluşturabilme
  • Ücret sisteminin kurulması
  – Ücret grupları
  – MATRİS sistem
  – Prim sistemi
  – Performansa dayalı sistemler
  (Örnek Uygulama- Grup çalışması)
  – Ücret sistemi ve dış kaynak kullanımı
  – Yasal ve Prosedürel düzenlemeler


  Webinar 21 Eylül 2020 tarihinde 14:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

  Zoom altyapısı kullanılarak yapılacak webinarda bir gün öncesinden katılımcılarımıza katılım linki gönderilecektir.

  Webinar günü, başlama saatinden 10 dakika öncesinden linke tıkladığınızda eğitimin yapılacağı sınıfa girmiş olacaksınız.

  https://zoom.us/download sitesinden Zoom programını yükleyebilirsiniz.

  Eğitimimiz ücretsizdir.

  Webinar kayıt için tıklayınız.

   

   

Adres : Online;

Eğitmenler

Picture
Nevzat Şakım
Danışman

1985 İTÜ Makine Mühendisi eğitiminden sonra, Aachen TH Almanya’da (1985-1988) akademik çalışmalar yapmıştır. KAIZEN Institute Almanya‘da İnsan Kaynakları, Organizasyonel Gelişim ve Endüstriyel İlişkiler programını tamamlamıştır. Siemens, Organik Kimya, Günsan, Taşar Grup şirketleri ve Netlog Grup şirketlerinde, İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim, Kalite Yönetimi, Kurumsal Kimlik ve Kurumsallaşma konularında Üst Düzey Yönetici görevlerini üstlenmiştir. İnsan Kaynakları, Değişim Yönetimi, Kurumsal Kimlik ve Kurumsallaşma, Hedeflerle Yönetim, Stratejik Yönetim, Personel Seçme ve Yerleştirme, Mülakat Teknikleri, Ücret Yönetimi, İletişim Becerileri ve Çatışma Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Kalite Yönetimi ( ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22001, ISO 27001, ISO 50001) Süreç Yönetimi ve Yeniden Yapılanma, Aile Anayasası Kurma ve Yönetme, Operasyonel Risk Yönetimi, Kurumsal Check Up Uygulama, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü konularında Eğitmenlik ve Danışmanlık yapmaktadır.

Selçuk Tuzcuoğlu İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, lisans eğitimini İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitimlerinden ilkini İTÜ İşletme Fakültesi’nde İşletmecilik alanında, ikincisini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm Yöneticiliği Bölümü’nde almıştır. 2000 yılında İTÜ İşletme Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayan Tuzcuoğlu, Doktor ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

20 yıl kadar turizm sektöründe değişik işletmelerde ve görevlerde çalışan Selçuk Tuzcuoğlu, 2007 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim kadrosunda görev yapmaya başlamıştır. Pazarlama, Marka Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Inovasyon Yönetimi konularında dersler veren Tuzcuoğlu başta Türk Telekom, Turkcell, Akbank, TEB, Alarko, Acıbadem Grubu, Anadolujet, Digiturk, Orhan Holding başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde ve KOSGEB’ de eğitimler vermiş ve danışmanlık görevleri üstlenmiştir.